[2 CON] Triac SCR BTA20-600B TO-220 20A 600V (BTA20-600 BTA20)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac SCR BTA20-600B TO-220 20A 600V (BTA20-600 BTA20)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac SCR BTA20-600B TO-220 20A 600V (BTA20-600 BTA20)
BTA20-600B TO220 20A 600V
Thông số kỹ thuật:
Datasheets BTA20 Series
Product Photos TO-220AB
Other Related Documents
Product Training Modules
PCN Assembly/Origin
Standard Package ?
Category
Family Triacs
Series
Packaging ?
Triac Type Alternistor - Snubberless
Voltage - Off State 600V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 20A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 210A, 200A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35mA
Current - Hold (Ih) (Max) 50mA
Configuration Single
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Supplier Device Package TO-220AB
Catalog Page
Other Names BTA20600CWRG
Hình ảnh sản phẩm